+ 420 773 140 012 s.cerny@svscr.cz Letkov 180, 326 00 Plzeň

Tipy na výlety

Golf Park Plzeň

Golf Park Plzeň byl vybudován v letech 2003 a 2004 na severovýchodním okraji Plzně u obce Dýšina. Jeho chloubou je mistrovské technicky náročné 18jamkové hřiště, které je vkusně zasazeno do krásné okolní přírody. Golf Park Plzeň je domovským hřištěm Golf Klubu Plzeň-Dýšina, řádného člena České golfové federace.

Pivovar Plzeňský Prazdroj

Víte, že prohlídková trasa Pilsner Urquell, patří mezi světově nejlépe hodnocené turistické destinace? Není divu, prohlídka je tak nabitá zajímavostmi, že potěší i velmi náročné návštěvníky. Milovníky historie zaujme model pivovaru z konce 19. století, varna z 30. let minulého století nebo historické sklepy, kde se se dodnes vyrábí pivo Pilsner Urquell tradiční metodou jako za dob prvního sládka.

Zajímá vás hlavně, jak se pivo Pilsner Urquell vaří? Vysvětlíme vám unikátní postup vaření piva Pilsner Urquell, který je identický s tím, jak jej v roce 1842 zavedl Josef Groll. Podívejte se na novou stáčírnu, která zvládne 120 000 lahví za hodinu, i „srdce pivovaru“ – moderní varnu z roku 2004.

Zámek Kozel

Zámek Kozel je nejnavštěvovanějším památkovým objektem v západních Čechách. Nezvyklé pojmenování zámku mnohé překvapí. Pro vysvětlení stačí zajet si jen pár kilometrů na jih od Plzně, nedaleko od obce Šťáhlavy.

Okolí zámku tvoří rozsáhlý 40hektarový přírodně krajinářský park. Je dílem S. X. France, všestranné osobnosti, který byl krom profese zahradníka i kreslířem, fotografem, geometrem a archeologem. Park možná připomíná v některých detailech vídeňský Schönbrunn, to proto, že Franc získal svoje odborné znalosti právě tam. Při červnové prohlídce parku si nezapomeňte prohlédnout liliovník tulipánokvětý, jehož květy připomínají květy tulipánů.

ZOO Plzeň

Zoologická a botanická zahrada města Plzně je zoologická a zároveň botanická zahrada v Plzni, druhá nejstarší zoo v České republice. Plzeňská zoo je nejnavštěvovanější turistickou atrakcí Plzeňského kraje a 4. nejnavštěvovanější zoo v České republice. Od roku 2007 překračuje pravidelně roční návštěvnost počet 400 000 osob. Pod tímto názvem působí od roku 1981, kdy se zoo a bot. zahrada sloučily a osamostatnily z Parku kultury a oddechu v Plzni.

Dinopark

Unikátní zábavní a vzdělávací park v Plzni vhodný pro výlety s dětmi všech věkových kategorií. Vznikl jako kombinace naučné stezky využívající nejnovější technologie včetně 3D kina a dětských atrakcí a herních prvků. Nachází se na okraji městské části Vinice a je spojen se ZOO Plzeň.

DinoPark Plzeň představuje na ploše 3 ha modely (statické ale i pohyblivé a ozvučené) prehistorických zvířat v životních velikostech v prostředí, ve kterém pravděpodobně obývala naši planetu před více než 65 miliony let.

Historické centrum Plzně

Historické centrum města bylo v roce 1989 vyhlášeno za městskou památkovou rezervaci. Historické jádro tvoří především náměstí Republiky s gotickým chrámem sv. Bartoloměje . Chrám umožňuje ze své věže o výšce 102,6 metrů překrásný výhled na celé město.

Významnou památkou je také socha Plzeňské madonny ze 14. století. Náměstí obklopují historické domy, mezi nimi renesanční radnice nebo židovská synagoga.

Historické podzemí Plzně

Navštivte Plzeňské historické podzemí, které neodmyslitelně patří k dějinám i současnosti města Plzně. Provedeme Vás labyrintem chodeb, sklepů a studní, který byl pod městem Plzní budován od 14. století. Během prohlídky poznáte život pod městem a odhalíte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá. Dozvíte se, jak podzemí vznikalo, a poznáte rozmanitost jeho využití. Díky exponátům a vystaveným nálezům proniknete i do historie města a každodenního života středověkých obyvatel města Plzně.

FC Viktoria Plzeň

Z nenápadného týmu s regionálním rozměrem se stal špičkový český klub s naplněným evropským potenciálem, jehož renomé zdaleka překračuje hranice města Plzně a České republiky. Opakovaná účast Viktoriánů v Lize mistrů a Evropské lize tento trend maximálně podpořila. Díky zápasům s velkokluby v čele s AC Milán, FC Barcelona nebo Bayern Mnichov se o klubu ze západu Čech rázem začalo mluvit po celém fotbalovém světě. Mezi fotbalovými příznivci i odbornou veřejností si vydobyl zasloužený respekt.

FC Viktoria Plzeň se stala v uplynulých letech fenoménem. Velkolepý příběh malého klubu, který dokázal hned několikrát po sobě prorazit do nejprestižnější kontinentální soutěže a obstát proti fotbalovým gigantům, prožívaly, a stále ještě prožívají, desetitisíce obyvatel nejen v západních Čechách.

HC Škoda Plzeň

Profesionální hokejový klub z Plzně, založený v roce 1929. Patří mezi tradiční účastníky nejvyšší hokejové soutěže v Československu i České republice. Mistrovský titul v sezóně 2012/2013 // Prezidentova trofej pro vítěze základní části extraligy v sezóně 2009/2010 // Vicemistr ČSFR v sezóně 1991/1992 // 3. místo v sezónách 1999/2000 a 2011/2012.

Hrad Radyně

Královský hrad Radyně, který byl postaven v letech 1356-1361 za vlády českého krále a císaře Římské říše Karla IV. Hrad byl nazván na počest císaře Karlskrone. V českém prostředí se původní jméno Karlskrone neujalo, a tak po smrti Karla IV. byl hrad nazýván Radyní podle jména kopce a buližníkové skály, na níž byl vybudován. Zřícenina hradu Radyně ve výši 567 m nad m. vévodí širému okolí ve dne i v noci (od roku 2006 osvětlen). Je typickou dominantou celého Plzeňska.

Muzeum strašidel

Muzeum strašidel najdete na západní straně nám. Republiky, v samém centru města Plzně. Ve sklepení dnes již zbořeného domu, který už od 16. století býval domem hostinským; teď zde stojí hotel Central. Dům, jako celá Plzeň, je protkán pověstmi, pohádkami, tajemnými bytostmi a strašidly.

S úsměvem a nadsázkou nahlédneme do světa pohádek a kouzel zapomenutých z časů staré Plzně a okolí. Bájný kníže Radouš, vodníci, čarodějnice, Saracénský čert, ohnivý pes, draci a jiná havěť nestoudná patří neodmyslitelně k našemu kraji pod Radyní. Pojďte se s námi krásně bát.

Muzeum loutek

Do Muzea loutek se zajděte podívat na Spejbla a Hurvínka, dvě světoznámé loutkové postavičky původem z Plzně. V Muzeu loutek jsou k vidění i další loutky a loutková divadla, která působila na Plzeňsku od pol. 19. století do současnosti. Expozice nejsou jenom na dívání, s některými loutkami si můžete i sami zahrát divadlo. Zážitek z loutkové Plzně doplňte návštěvou některé z mnoha originálních loutkových her Divadla Alfa.

Techmania Science Center

Vědecké show, hlavolamy, demonstrace pokusů, klasické i interaktivní expozice, nečekané experimenty, netradiční workshopy a navíc supermoderní planetárium v plzeňském science centru Techmania za každého počasí přesvědčí celou rodinu nebo školní třídu o tom, že věda není jen o bádání, ale dá se s ní dobře bavit a hrát si.

Na ploše větší než 7 500 m2 můžete poměřit síly se zástupci zvířecí říše nebo se přesvědčit, že fyzika umí být i zábavná. Můžete si zde prohlédnout Entropu, kontroverzní plastiku Davida Černého, anebo se vydat na cestu 150 let dlouhou historií průmyslu na Plzeňsku. V expozici věnované obnovitelným zdrojům energie objevíte přírodu, která hýbe naším technickým světem. V Edutoriu si vlastnoručně vyzkoušíte základní fyzikální zákony, která znáte jen z učebnic, odhalíte taje optiky nebo objevíte, co se děje ve vzduchoprázdnu.

Techmania Science Center a planetárium se nachází v bývalé průmyslové hale a jídelně v areálu plzeňské škodovky.

3D Planetárium

Díky nejmodernějším 3D technologiím se plzeňské planetárium řadí k nejlepším zařízením svého druhu v Evropě. Stejný zážitek z technicky dokonalé projekce vám v Evropě nabídnou jen science centra v Barceloně a ve Varšavě. Umožní celé rodině cestovat vesmírem rychleji než světlo, zhlédnout až 160 tisíc hvězd nebo prostřednictvím dat americké družice NOAH pozorovat facebookovou tmu nad Čínou a Severní Koreou. Díky pestré nabídce filmů se můžete podívat na Měsíc, objevit příběh Země od jejího počátku nebo bez světelného smogu sledovat oblohu nad Plzní.

V budově planetária určitě nezapomeňte navštívit interaktivní expozici Vesmír, kde si na vlastní kůži budete moci pomocí gyroskopu vyzkoušet pocit přetížení při startu rakety nebo zjistit, že zacházet s robotickou rukou není vůbec jednoduché. Beze strachu můžete zkusit rozpoutat tornádo, způsobit sopečný výbuch nebo odpálit raketu.

Co o nás říkají naši zákazníci

Ve Sportpenzionu POHODA měla naše firma již dva vánoční večírky a jednu dvoudenní konferenci. Už tato skutečnost svědčí o tom, že se tam velmi rádi vracíme. Útulné prostředí, které zároveň splňuje požadavky firemních setkání. Jídlo výborné, obsluha taktéž. Nejvíce ale oceňujeme přístup, jak personálu, tak hlavně manažerky slečny Kraftové, která se nám snaží vyjít maximálně vstříc a nalézt řešení, které nám bude vyhovovat při zachování požadované úrovně setkání. Zároveň velmi vítáme přístavbu nové budovy. Sejde se nás vždy kolem 40 a prostory tohoto sálu nám skvěle vyhovují. Takže pro firemní setkání můžeme jen doporučit.
Dobré finance s.r.o.
Vánoční večírek - prosinec 2015
Venkovní osvětlené parkování zdarma Nekuřácký hotel Akceptujeme platební karty

Visa, MasterCard, JCB,
Dinners Club,
American Express

Check-in:

15.00

Check-out:

10.00

Fitness zdarma Wi-Fi zdarma Dětské hřiště a koupání zdarma

Naše ocenění